Повернутися до звичайного режиму

Шкільне лісництво

Одним зі стратегічних завдань освіти є формування покоління з новим світоглядом, високим рівнем екологічних знань. Екологічна культура має стати необхідною складовою виховання і мірилом практичних дій кожної людини у сфері природокористування, певною запорукою порятунку довкілля.

Реалізація цих завдань і є одним із пріоритетних напрямків роботи педагогічного та учнівського колективів опорного закладу "Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1"

Залучення школярів до охорони природи відбувається через шкільне лісництво.

/Files/images/rzn_rozdli/шк (4).jpg

Шкільне лісництво – це добровільне об’єднання шкільної молоді, яке створюється з метою здобуття учнями теоретичних і практичних знань з основ лісівництва, дослідницької роботи, екологічного виховання та організації змістовного дозвілля на базі лісництв лісогосподарських підприємств.

Шкільне лісництво створюється на базі середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів різних типів, позашкільних навчальних установ (постанова Кабінету Міністрів України від 19.08.1993 року №660).

Шкільне лісництво може бути стартовим майданчиком для проведення різних форм природоохоронної роботи в школах: створення екологічних стежок, проведення спостережень, екскурсій, експедицій, походів.

Мета створення шкільного лісництва – плекати у дітей дбайливе ставлення до природи, розширювати і поглиблювати знання у галузі природничих наук, формувати практичні уміння та навички ведення роботи у лісовому господарстві.

/Files/images/rzn_rozdli/шк (5).jpg

Програма, за якою працює наше шкільне лісництво, поєднує теоретичні заняття з практичною діяльністю. Юні лісівники під керівництвом учителя географії Ковальова С.М. та вчителів біології Мороз І.І. збирають насіння дерев та кущів, лікарські рослини, створюють шкілки, в яких вирощують посадковий матеріал, висаджують ліс та доглядають за ним, вчаться застосовувати біологічні методи боротьби із шкідниками лісу. Школярі насаджують дерева на схилах ярів, берегах ставків і річок, ведуть облік рослин і тварин, беруть їх під свою охорону, виготовляють і розвішують шпаківні та годівниці для птахів, влаштовують підгодівлю тварин взимку, проводять дослідницьку роботу, а також займаються науково-дослідницькою роботою з вивчення біологічних особливостей лісових дерев і чагарників, трав’янистих рослин, представників тваринного світу, рідкісних та зникаючих видів занесених до Червоної книги України.

До створення шкільного лісництва доклав чималих зусиль Зіньківський лісгосп на чолі з лісничим, депутатом районної ради Гришком Іваном Івановичем, закупив навчальні стенди для кабінету біології, а також були запроваджені активні форми співпраці школи й лісгоспу.

/Files/images/rzn_rozdli/шк (3).jpg

В школі створений зразковий «європейський кабінет «Лісництва з основами екології», де розміщені різні експозиції, учнівські роботи, гербарії, колекції лісових порід, тощо.

/Files/images/rzn_rozdli/шк (1).jpg

Лісівники району покладають великі надії на учнівське лісництво і вважають наших вихованців своїми помічниками й надійною зміною. Адже Зіньківщина дуже мальовнича, тут є чому повчитися, є задля кого і чого працювати.

/Files/images/novini_2015-2016/023.jpg

Бережімо ліси, дбаймо про їх майбуття. Вони – наші захисники і найвірніші друзі, безцінний скарб України.


Галерея ""Саджаю ліс""

Кiлькiсть переглядiв: 1309

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.